Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło przy WSPol.
Życzenia wielkanocne 2021

Aby te Święta Wielkanocne przepełnione były Pokojem, Miłością i odpoczynkiem w gronie najbliższych. Niech radosny Świąteczny Dzień wniesie nadzieję, a powracająca do życia natura będzie natchnieniem w codziennym życiu. W tym świątecznym czasie przesyłamy wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

 

Zarząd Koła
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych
przy WSPol w Szczytnie.
 
Zbieramy na respirator dla szpitala

To hasło jakże teraz aktualne -   społeczeństwo bierze sprawy w swoje ręce.

W Szczytnie na mieszkańców można zawsze liczyć.

Starosta szczycieński i dyrekcja Szpitala Powiatowego ZOZ zwróciła się z apelem do mieszkańców o dobrowolną składkę na zakup respiratora dla szpitala i karetki pogotowia. Wychodząc z założenia, że emerytom może być bardzo potrzebne takie urządzenie, Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych działające przy Wyższej Szkole Policji podjął "zdalnie" uchwałę w tej sprawie i  w dniu 30 marca dokonał przelewu  kwoty 1500 złotych na powołane w tym celu konto.

Innym zainteresowanym darczyńcom podajemy dane do ewentualnego przelewu Zakład Opieki Zdrowotnej w Szczytnie nr konta 33 8838 0005 2001 0000 0417 0001 a w tytule przelewu dopisek RESPIRATOR.

 
BAL KARNAWAŁOWY 2020…..

Bal karnawałowy, jaki Zarząd Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy WSPol zorganizował w sobotę 22 lutego 2020 roku w restauracji „Zacisze”, kończył tegoroczny karnawał i jednocześnie był ostatnią imprezą zorganizowaną z okazji obchodów 15 lecia powstania Koła. Do udziału w zabawie oprócz członków Koła, zaproszeni zostali członkowie NSZZ Policjantów w WSPol. Bal rozpoczęli przedstawiciele Zarządów Kół SE i RP i NSZZP, którzy powitali uczestników. Balowiczom do tańca przygrywał DJ, który tak dobierał muzykę, aby odpowiadała bawiącym się osobom. Niewątpliwą atrakcją był „wjazd pieczonych indyków”, które ufundował członek naszego Koła - dziękujemy.

Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Uczestnicy bawili się chętnie, a z wypowiedzi, jakie się dało usłyszeć z ich ust wynika, że bal był udany, i należałoby takie częściej organizować. Jak oświadczyli organizatorzy, takie zabawy cieszą się „wzięciem”.

Do następnego spotkania na balu.

Zdjęcia i tekst

Zdzisław Wnukowicz

GALERIA ZDJĘĆ

 
SPOTKANIE WIGILIJNE

„ Świąt prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz, jaśniejących pierwszą gwiazdką, co daje nam nadzieję na następny rok.”

Tradycyjnie i świątecznie w dniu 19 grudnia 2019 r Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy WSPol. w Szczytnie zorganizował spotkanie wigilijne członków koła i zaproszonych gości. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz szkoły Komendant - Rektor insp. dr hab. Marek Fałdowski i Zastępca Komendanta - Prorektor mł. insp. dr Anna Świerczewska - Gąsiorowska i Przewodniczący NSZZP w WSPol. mł. insp. dr Aleksander Babiński.

Spotkanie otworzył Wojciech Ostrycharz, zastępca Prezesa Zarządu, który powitał zebranych i przedstawił gości, a następnie ksiądz prof. dr hab. Edward Wiszowaty, po krótkim wigilijnym powitaniu, częstował i łamał się opłatkiem ze wszystkimi obecnymi na spotkaniu.

Komendant - Rektor szkoły dziękując za zaproszenie, przywitał wszystkich i złożył w imieniu kadry szkoły życzenia świąteczne. Zebrani łamiąc się opłatkiem, składali życzenia świąteczno - noworoczne. W trakcie poczęstunku kawą, herbatą, ciastem i owocami, wspominano poprzednie spotkania, wspominano minione lata oraz tych, których już zabrakło. Całość spotkania była „okraszona” pastorałkami i kolędami w wykonaniu chóru „Mazury”.

Do siego roku i następnego spotkania w niezmienionym składzie.

Tekst i zdjęcia

Zdzisław Wnukowicz

GALERIA ZDJĘĆ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 22

Stworzone dzięki Joomla!