Galeria Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Zdjęcia WSPol


Strona główna :: Zaloguj mnie
Lista albumów :: Ostatnio przesłane :: Komentarze :: Popularne :: Najlepiej ocenione :: Ulubione :: Szukaj
Wybierz język:

Strona główna > Kultura > 2009

"Przeżyjmy to jeszcze raz" - Tomasz Muraszko


2898.JPG

W dniu 26.11.2009r. odbył się wernisaż fotografii Tomasza Muraszko pod nazwą: "Przeżyjmy to jeszcze raz". Tematyką wystawy były Dni i Noce Szczytna.

7 plików, ostatni dodany 27, Listopad 2009
Album oglądany 16 razy

Arkadiusz Dziczek - FOTOGRAFIA


2879.jpg

15 października 2009 roku o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Wyższej Szkoły Policji została otwarta wystawa Fotografii Arkadiusza Dziczka, fotografika ze Szczytna.
Ukończył studia na UWM ( dyplom w 2002r. ) oraz w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Autor kilkunastu wystaw indywidualnych, m.in. 2007 r.- Muzyka poważna- Galeria Stary Ratusz, Olsztyn; 2005 r. - Ludzie, których spotykam na drodze w Landesmedienzentrum, Stuttgart, Niemcy; 2003 r.- Światła i cienie tureckiej ulicy - Muzeum Azji i Pacyfiku, Warszawa.

7 plików, ostatni dodany 18, Listopad 2009
Album oglądany 11 razy

Ogólnopolski Plener Malarski "Mazury"


2722.jpg

W dniach 15.08-28.08. 2009r. na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbył się Ogólnopolski Plener Malarski "Mazury 2009". W plenerze udział wzięło dziewięciu zaproszonych twórców. Uczelnia zapewniła uczestnikom zakwaterowanie, materiały plastyczne oraz transport podczas sesji plenerowych. Zaproszeni artyści po zakończonym plenerze przekazali na rzecz organizatora po dwa obrazy olejne, które możemy podziwiać na wystawie poplenerowej w Galerii Sztuki WSPol. do 18 września 2009r.
Celem kolejnego pleneru była popularyzacja dorobku artystycznego środowiska policyjnego i utrwalenie w twórczości plastycznej piękna regionu Warmii i Mazur. Uczestnicy pleneru podczas sesji plenerowych mogli w tym roku podziwiać i utrwalać na płótnie między innymi takie miejscowości jak Ruciane-Nida, Pranie, Reszel, Swięta Lipka, Zimna Woda, Warchały, Pasym.

Uczestnicy: Uliasz Iwona, Orłowski Mirosław, Piotr Karlbarczyk, Adamiak Grzegorz, Rapkiewicz Janusz, Tadych Urszula, Izabela Wójtowicz, Ryszard Berczyński, Napiórkowski Jan.

14 plików, ostatni dodany 03, Wrzesień 2009
Album oglądany 17 razy

Zapach Malarstwa - M.Orłowski i J.Napiórkowski - 23 lipca 2009 r.


2705.jpg

W dniu 23 lipca 2009 roku w Galerii Sztuki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbył się wernisaż wystawy pt. "Zapach malarstwa". Autorami wystawy są Mirosław Orłowski - funkcjonariusz KPP Braniewo i Jan Napiórkowski - pracownik Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Autorzy wywodzą się z rodzin mocno związanych z twórczością artystyczną, w szczególności malarstwem. Mirosław Orłowski jest jednym z trzech braci, którzy pasjonują się malarstwem. Jego córka Weronika także już od najmłodszych lat podąża śladami ojca i wykazuje niebywały talent. Jego domeną jest martwa natura, pejzaż a w szczególności portret.
Jan Napiórkowski tworzy razem z synami - Łukaszem i Rafałem. "Wypowiada się" w grafice, obrazach olejnych i pastelach. Odtwarza rzeczywistość zarówno w sposób zgodny z obserwacją, jak i za pomocą znaków - symboli i elementów fantazji
Tytuł wystawy "Zapach malarstwa" nawiązuje do klimatu, jaki tworzy się w trakcie malowania, to znaczy odwołuje się do wszelkiego rodzaju zapachów: farb, olejów, terpentyn, roślinności. Jest to próba uchwycenia "zapachu słońca", "zapachu wiatru". Wszystko to powoduje powstawanie obrazu o odpowiednim klimacie. Na wystawie można zobaczyć ok. 30 prac obu artystów wykonanych w technice: olej, pastel, szkic ołówkiem oraz grafika.

7 plików, ostatni dodany 03, Sierpień 2009
Album oglądany 16 razy

"Odsłony - życie jest sceną, w której grasz" - 16 kwietnia - 15 maja 2009 r.


2374.JPG

"Odsłony- życie jest sceną, w której grasz" Wystawa autorstwa dwóch artystek; Pani Joanna Stępkowska-Kuchta oraz Pani Agnieszka Cichoń-Kamińska. Obie Panie połączone wspólnymi ścieżkami życia i twórczości postanowiły stworzyć wystawę, w której ukazują widzom rolę jaką pełnimy w życiu, niczym rolę aktora grającego na scenie.
Każda z artystek prezentuję odmienna formę swojej twórczości. Pani Joanna Stępkowska-Kuchta ww. temat przedstawiła w rysunku i malarstwie, natomiast Pani Agnieszka Cichoń-Kamińska w fotografii.

8 plików, ostatni dodany 21, Kwiecień 2009
Album oglądany 15 razy

Wystawa malarstwa i rysunku Andrzeja Zawrotnego - 12 marca - 10 kwietnia 2009 r.


2380.jpg

Artysta, samorodek przejawiający zainteresowania rysunkiem i malarstwem. Główną tematyką jest pejzaż i elementy architektury mazurskiej, które utrwala w swoich pracach.
Jest mieszkańcem Powałczyna, malowniczej wsi położonej wśród lasów gminy Świętajno.

7 plików, ostatni dodany 21, Kwiecień 2009
Album oglądany 13 razy

albumów: 7 stron: 2 1