Bezpieczeństwo wewnętrzne
studia II stopnia
INFORMACJA NA TEMAT KIERUNKU STUDIÓW, SYLWETKA ABSOLWENTA
Celem kształcenia na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” jest przygotowanie wysoko kwalifikowanych specjalistów do pracy w służbach rządowych oraz samorządowych na stanowiskach związanych z kierowaniem zespołami ludzkimi w sytuacjach kryzysowych, klęsk żywiołowych i zagrożenia państwa, a także wspomożenie służb państwowych w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych ich funkcjonariuszy w warunkach postępujących zmian prawnych i konieczności dogłębnej analizy pojawiających się zagrożeń nowego typu, np. terroryzmu. Studia są adresowane do wszystkich osób posiadających kwalifikacje pierwszego stopnia, których aktualna bądź spodziewana praca (służba) związana jest z szeroko rozumianym bezpieczeństwem wewnętrznym.
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” posiada szeroką wiedzę w zakresie zagadnień, które mają istotny wpływ na stan bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i obejmują w szczególności strategię oraz filozofię bezpieczeństwa, a także problematykę społeczno-psychologiczną. Zdobyta w trakcie studiów wiedza i wykształcone umiejętności pozwalają absolwentowi na efektywne rozwiązywanie złożonych problemów zawodowych, kreatywne uczestnictwo w pracy zespołowej oraz kierowanie zespołami ludzkimi.
Absolwent jest przygotowany do pracy na stanowiskach kierowniczych
w administracji publicznej, w tym jednostkach organizacyjnych służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa oraz do kontynuowania nauki w ramach studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).
TYP KANDYDATA, KTÓRY MOŻE SIĘ UBIEGAĆ O PRZYJĘCIE NA STUDIA.
O przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunek „Bezpieczeństwo wewnętrzne” może się ubiegać kandydat posiadający dyplom ukończenia studiów wyższych:
- osoba cywilna;
- funkcjonariusz i pracownik Policji oraz funkcjonariusz i pracownik innych formacji i jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, który uzyskał skierowanie na podjęcie studiów w WSPol.
FORMA PROWADZENIA STUDIÓW.
Studia prowadzone są w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Studia drugiego stopnia trwają 2 lata.
Studia stacjonarne dla funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz funkcjonariuszy i pracowników innych formacji i jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, którzy uzyskali skierowanie na podjęcie studiów w WSPol, odbywają się w formie zjazdów tygodniowych, dla osób cywilnych mają charakter ciągły.
Studia niestacjonarne realizowane są w formie zjazdów weekendowych (sobota-niedziela).
PROCES REKRUTACJI NA STUDIA
Każdy kandydat zobowiązany jest do przystąpienia do etapu rekrutacji, który polega na założeniu konta w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata na stronie internetowej Uczelni: https://irk.wspol.edu.pl. Po prawidłowym przeprowadzeniu rejestracji, należy:
- dokonać wyboru odpowiedniego kierunku i formy studiów;
- wprowadzić ocenę uzyskaną na dyplomie ukończenia studiów wyższych oraz średnią arytmetyczną z przebiegu studiów, na podstawie których zostaną przeliczone punkty rankingowe;
- wnieść opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 złotych.
Osoba, która otrzyma komunikat dotyczący zakwalifikowania na studia na swoje indywidualne konto założone w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata,
jest zobowiązana do dostarczenia kompletu wymaganych dokumentów do Komisji Rekrutacyjnej.
SPOSÓB PRZELICZANIA WPROWADZONYCH WYNIKÓW
(1,5 x ocena na dyplomie) + średnia arytmetyczna z przebiegu studiów
WYKAZ NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW
- wypełniona ankieta osobowa (wzór stanowi załącznik do uchwały);
- kopia dokumentu potwierdzającego uzyskanie skierowania na podjęcie studiów, uwierzytelnionej przez komórkę właściwą do spraw osobowych skierowanego – dotyczy wyłącznie kandydatów funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz funkcjonariuszy i pracowników innych formacji i jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych skierowanych na studia (wzór stanowi załącznik do uchwały);
- oświadczenie o podjęciu studiów opatrzone własnoręcznym (czytelnym) podpisem kandydata (wzór stanowi załącznik do uchwały);
- oryginał, odpis albo uwierzytelniona kopii dyplomu ukończenia studiów pierwszego lub drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich wydanego przez właściwą uczelnię, którą kandydat ukończył;
- zaświadczenie, potwierdzające średnią arytmetyczną ocen z egzaminów i zaliczeń z oceną uzyskanych w ciągu całego toku ukończonych studiów wyższych (wzór zaświadczenia stanowi załącznik do uchwały.
AKTY PRAWNE REGULUJĄCE PROCES REKRUTACJI
http://bip.szczytno.wsp.policja.gov.pl/WSP/zasady-i-tryb-przyjmowa/30283,Zasady-i-tryb-przyjmowania-na-studia.html
Zasady rekrutacji na studia II stopnia w roku akademickim 2020/2021
Nowy harmonogram rekrutacji na studia II stopnia w roku akademickim 2020/2021
Zaświadczenie o średniej arytmetycznej z przebiegu studiów(dot. kandydatów na studia II stopnia)
Internetowa Rekrutacja Kandydatów
DANE KONTAKTOWE
Wydział Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych
Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 111
12-100 Szczytno
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 47 733 55 29, 47 733 53 14