Kalendarz wydarzeń
XX Konferencja naukowa TECHNICZNE ASPEKTY PRZESTĘPCZOŚCI TELEINFORMATYCZNEJ
- Kalendarz
- Konferencje, seminaria, narady
- Data
- Pn, 12.06.17 - Śr, 14.06.17
Opis
XX Konferencja naukowa
TECHNICZNE ASPEKTY PRZESTĘPCZOŚCI TELEINFORMATYCZNEJ
Szczytno, 12 – 14 czerwca 2017 r.
Zgodnie z opiniami "specjalistów od wszystkiego", wyrażonych już kilka lat temu, dwudziesty TAPT nie ma racji bytu, gdyż o wszystkim już dyskutowaliśmy i wszystko jest znane. „Środowisko bywalców” TAPTu ma jednak inne zdanie i ciągle chce podnosić swoją wiedzę o cyberbezpieczeństwie i cyberprzestępczości. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego opracowuje doktrynę cyberbezpieczeństwa, Ministerstwo Cyfryzacji strategię bezpieczeństwa, więc społeczeństwo TAPT może zająć się przyziemnymi tematami - prewencją i zwalczaniem cyberprzestępczości. W obu przypadkach mówić będziemy o edukacji specjalistów, w tym o podnoszeniu wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy organów ścigania oraz ewaluacji kompetencji biegłych sądowych. Nie zabraknie również tematów prezentujących najlepsze praktyki w omawianych obszarach oraz analizujących nadchodzące trendy i zagrożenia.
Tak jak we wszystkich poprzednich edycjach konferencji, w czasie obrad pojawi się problematyka wykrywania i zabezpieczania dowodów cyberprzestępstw i innych przestępstw popełnionych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym możliwości, ale także i sens opracowywania standardu dla niestandardowych usług i narzędzi wkraczających w sfery dotychczas pomijane lub marginalne.
Zaproponowany temat powinien zainteresować naukowców, specjalistów zapewniających bezpieczeństwo ICT z wielu sektorów gospodarki, ale głównie policjantów, funkcjonariuszy innych służb, prokuratorów i sędziów. Takie szerokie spektrum osób, skupionych na jednym temacie gwarantuje, że tematyka zostanie poruszona głęboko i w wielu wymiarach.
TEMATYKA KONFERENCJI
- Trendy cyberprzestępczości
- Monitorowanie zagrożeń w Internecie
- Ujawnianie, pozyskiwanie, zabezpieczanie, analiza i prezentacja dowodów cyfrowych
- Narzędzia wspomagające zwalczanie cyberprzestępczości
- Praktyka zwalczania cyberprzestępczości
- Funkcjonowanie Centrum Operacyjnego Bezpieczeństwa (SOC) i/lub Dedykowanego Zespołu Reagowania na Incydenty (IRT)
Współpraca publiczno-prywatna w zwalczaniu cyberprzestępczości
INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Nadsyłanie propozycji referatu - 17.04.2017 r.
Referaty zakwalifikowane do publikacji będą wydane w postaci wydawnictwa zwartego.
Nadsyłanie pełnych wersji artykułu - 30.06.2017 r.
Opłata za konferencję w kwocie 700 zł od osoby – obejmuje koszt zakwaterowania, wyżywienia i materiałów, lub 500 zł od osoby – obejmuje koszty wyżywienia i materiałów.
Kartę zgłoszenia należy pobrać ze strony internetowej konferencji – www.wspol.edu.pl
Kartę zgłoszenia uczestnika należy przesłać w terminie do 31 maja 2017 roku na adres Wyższej Szkoły Policji
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo doboru uczestników konferencji. Potwierdzenie udziału zostanie wysłane wyłącznie na adres e-mail podany w zgłoszeniu
Opłatę należy dokonać wyłącznie przelewem bankowym w terminie do 31 maja 2017 roku na konto WSPol.:
- 98 2030 0045 1110 0000 0252 3930
Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych z łazienką (Akademiki nr 3, 4, 5 na terenie WSPol.) w dniu 11.06.2017 r. od godz. 1700 lub we własnym zakresie
Wyżywienie — stołówka WSPol.
Obrady — aula WSPol. im. W. M. Sobolewskiego
Adres do korespondencji:
Wyższa Szkoła Policji
ul. Marszałka J.Piłsudskiego 111, 12-100 Szczytno,
tel. 89 621 5498
fax. 89 621 5192
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.