wyszukiwarka

Herb Polski

plakat To już XII edycja Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W tym roku, ze względu na pandemię Covid-19, została przeprowadzona w formie online. Laureaci otrzymają indeksy naszej Uczelni. Olimpiadę objął patronatem honorowym Komendant Główny Policji.

W piątek, 23 kwietnia br., odbył się III etap Olimpiady Policyjnej. W tym roku jednak przeprowadzony zupełnie inaczej niż w latach poprzednich.  30 uczestników z różnych szkół z całej Polski przystąpiło w formie online do konkursu rozwiązując test wiedzy na platformie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań. Osoby, które zajmą od 1 do 15 miejsca, otrzymają indeksy naszej Uczelni. Wyniki olimpiady zostaną opublikowane na stronie internetowej WSPol 10 maja br. Uzyskany w ten sposób indeks będzie ważny 3 lata. Osoby te będą również zwolnione z opłaty rekrutacyjnej i będą mogły wybrać dowolny kierunek studiów I stopnia.

Celem Olimpiady Policyjnej jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych do pogłębienia wiedzy o roli i zadaniach Policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i porządek publiczny w Polsce. Uczestnikami Olimpiady Policyjnej mogą być uczniowie klas maturalnych (przystępujących w bieżącym roku szkolnym do matury) i szkół ponadpodstawowych, które dają możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości.

Powodzenia i do zobaczenia w WSPol!