wyszukiwarka

Herb Polski

Policjantka oddając krew z grafiką - RCKik Prawie 11 litrów krwi zebrano podczas jednodniowej akcji honorowego krwiodawstwa, zorganizowanej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. 24 policjantów i słuchaczy Uczelni, podzieliło się najcenniejszym darem jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.

18 grudnia 2020 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się ostatnia w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa.

W akademiku, w którym działał punkt poboru, stawili się policjanci i słuchacze WSPol. 28 osób zadeklarowało chęć oddania krwi. Spośród tego grona, darem życia udało się podzielić 24 osobom. Łącznie zebrano prawie 11 litrów krwi.

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności i wsparcia. Od wielu lat społeczność Uczelni dzieli się tym bezcennym lekiem z osobami, które go potrzebują.

Dzisiejsza akcja jest ostatnią w tym roku i przy tej okazji jest nam niezmiernie miło poinformować, że pomimo tego, że rok 2020 był wyjątkowy z uwagi na pandemię i związane z nią częściowe zawieszenie działalności Uczelni, to krwiodawcy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oddali łącznie prawie 60 litrów krwi.

Wszystkim, którzy podzielili się tym bezcennym darem, bardzo dziękujemy.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim krwiodawcom dużo zdrowia, szczęścia i spokoju.


tekst: nadkom. Małgorzata Ciesielska
foto: Agnieszka Kamińska