wyszukiwarka

Herb Polski 

W tym trudnym czasie – okresie pandemii koronowirusa –  nie zapominamy o tych, którzy potrzebują pomocy drugiego człowieka. Dla wielu 450 ml krwi może być ostatnim ratunkiem – dającym szanse na dalsze życie lub powrót do zdrowia. W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie podczas jednodniowej akcji HDK zebrano ponad 18  litrów krwi.

28 sierpnia 2020 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Celem przedsięwzięcia była pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zbiórkę drogocennego surowca, którego szczególnie w okresie wakacyjnym brakuje.

Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie odpowiedzieli pracownicy i policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – w tym w większości słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego realizowanego w szczycieńskiej Uczelni.

W akademiku, w którym działał punkt poboru krwi, zachowując zasady reżimu sanitarnego, kolejno zjawiali się funkcjonariusze. Nie brakowało takich osób, które pierwszy raz oddały cząstkę siebie.

 

Tego dnia chęć oddania 450 ml krwi wyraziło 49 osób. Po badaniu lekarskim do kolejnego etapu zakwalifikowano 41 donatorów, którzy łącznie oddali 18,45 litrów leku ratującego życie.

Pamiętajmy!

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności, wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie.

Wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią, dziękujemy. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.

Tekst i foto: podkom. D. Bruski