wyszukiwarka

Herb Polski

Policjanci z zatrzymanym 19 maja 2020 r. reszelscy policjanci wraz z wykładowcami z WSPol zatrzymali dwóch mieszkańców Reszla poszukiwanych przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia. Pierwszy z nich poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za wymuszenie rozbójnicze. Drugi za popełnione wykroczenia. Obaj mężczyźni jeszcze dziś trafią za kraty.

Praktycznie codziennie policjanci zatrzymują osoby będące w zainteresowaniu wymiaru sprawiedliwości. Dzięki pomocy gości z WSPol policjanci z Reszla zatrzymali kolejnych 2 poszukiwanych, którzy nie chcieli stawić się sami do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyźni byli poszukiwani przez sąd na podstawie nakazów doprowadzenia.
19.05.2020 kilka minut przed godz. 7.00 w Reszlu na ulicy Racławickiej reszelscy policjanci wraz z wykładowcami z WSPol zatrzymali 37-letniego mieszkańca miasta, który poszukiwany był za przestępstwo wymuszenia rozbójniczego. Mężczyzna w zakładzie karnym spędzi najbliższe 3 miesiące.
Po dwóch godzinach na ulicy Sienkiewicza w Reszlu funkcjonariusze WSPol zatrzymali kolejnego poszukiwanego, który unikał zasądzonej kary. Jest nim 60-letni mieszkaniec tej samej miejscowości, który miał na koncie nieuregulowaną grzywnę . W związku z tym sąd zasądził wykonanie wobec niego zastępczej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna spędzi za kratkami parę tygodni.
Obaj zatrzymani jeszcze dziś zostaną doprowadzeni do zakładu karnego.

źródło: http://www.ketrzyn.policja.gov.pl/o09/aktualnosci/68924,Byli-poszukiwani-z-pomoca-wykladowcow-z-WSPol-zostali-zatrzymani.html