wyszukiwarka

Herb Polski

Stojące osoby, a wśród nich prezydent RP 6 marca 2020 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej złożył wizytę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, podczas której spotkał się z kadrą i słuchaczami WSPol.

Wizyta Prezydenta RP w naszej Uczelni rozpoczęła się od złożenia wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą policjantów – ofiary Zbrodni Katyńskiej.

W trakcie spotkania z kadrą oraz słuchaczami Uczelni w pierwszej kolejności głos zabrał Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, który swoje przemówienie rozpoczął od powitania Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W dalszej części swojego wystąpienia Komendant Główny Policji podziękował Panu Prezydentowi m.in. za przygotowanie, tworzenie oraz uruchomienie programu modernizacji służb mundurowych. Wyraził również słowa uznania i podziękowania za wizytę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz udział w każdych obchodach Święta Policji na poziomie centralnym.

W dalszej części Pan Prezydent RP Andrzej Duda wręczył upominki wyróżniającym się studentom oraz słuchaczom Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W swoim wystąpieniu Pan Prezydent podziękował za codzienną, pełną wyzwań i trudu służbę na rzecz państwa i jego obywateli. Podkreślił jak ważny dla niego jest poziom życia Polaków, ich komfort życia oraz bezpieczeństwo i spokój, a także dobrze wyposażone służby mundurowe, dzięki którym społeczeństwo może się czuć bezpiecznie.

Na zakończenie, w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet, obecne na spotkaniu Panie otrzymały od Pana Prezydenta i Komendanta Głównego Policji symbolicznego kwiatka.

Wideo ze spotkania Prezydenta RP z kadrą i słuchaczami WSPol: https://www.facebook.com/prezydentpl/videos/770920836650360/

Tekst: Arleta Stefanowicz-Szydlik, Wojciech Nowak
Foto: Marek Błędowski