wyszukiwarka

Herb Polski

wynik walki W niedzielę 12 maja 2019 r. w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Jujitsu Brazylijskim. Na starcie zawodów stanęło około 300 zawodników reprezentujących uczelnie wyższe z całego kraju. W tym gronie nie zabrakło również studentów WSPol Szczytno.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: brazylijskie jujitsu (walka w parterze w kimonach) oraz grappling (walka w parterze bez kimon). Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentowała się studentka drugiego roku studiów drugiego stopnia na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” Jessica Dziedzic, która zarówno w jujitsu jak i w grapplingu stanęła na najniższym stopniu podium. Zawodniczka wagi – 70 kg po zwycięskich pojedynkach eliminacyjnych, musiała uznać wyższość swoich rywalek w walce o wejście do finału, jednak walkę o trzecie miejsce rozstrzygnęła na swoją korzyść.

Niestety bez medalu z Poznania wrócili pozostali reprezentanci naszej Uczelni. Studentka drugiego roku studiów drugiego stopnia na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” Paulina Złotnik - zawodniczka wagi 58 kg, odpadła w obu konkurencjach w walkach ćwierćfinałowych co dało jej 7 miejsce w mistrzostwach.

Student pierwszego roku studiów pierwszego stopnia na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” - sierżant Wojciech Krzysztofowicz - zawodnik wagi 78 kg, w rywalizacji w kimonach odpadł w walce o jedną ósmą finału co dało mu 9 miejsce, natomiast w rywalizacji bez kimon uplasował się na 7 pozycji, przegrywając walkę o ćwierćfinał.

zawodniczki na podium   walka

Życzymy dalszych sukcesów.

 

Tekst: Jacek Szewczak/Wojciech Nowak