wyszukiwarka

Herb Polski

odiwedzający nasza Uczelnie Jakim zapleczem dydaktyczno-sportowym dysponujemy? Jak wyposażone są laboratoria? Jakie są zasady rekrutacji na studia, a także jakie perspektywy zawodowe czekają na Ciebie po studiach? Co robią nasi studenci w czasie wolnym? Odpowiedzi na te i inne pytania można było uzyskać odwiedzając naszą Uczelnię podczas Dnia Otwartego.

W dniu 13 kwietnia 2019 r. został zorganizowany Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

W trakcie wydarzenia WSPol odwiedziła liczna grupa osób z całej Polski. Byli to głównie kandydaci na studentów oraz osoby zainteresowane pracą w Policji.

Zwiedzający mieli okazję spotkać się z przedstawicielami dziekanatu Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych, którzy omówili proces rekrutacji na wybranych kierunkach studiów, a także z przedstawicielami Działu Organizacji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego WSPol oraz Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, którzy przybliżyli proces doboru do Policji.

Tego dnia odwiedzający WSPol mieli również możliwość zwiedzenia kampusu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Odwiedzili Bibliotekę, w której oprócz zapoznania się z systemem Biblioteczno-Informacyjnym znajdowały się stoiska Działu Wydawnictw i Poligrafii oraz uczelnianych organizacji studenckich: Studenckiego Koła Kryminologicznego Causa-Mali oraz Studenckiego Koła Naukowego Prewencji. Jak co roku nie zabrakło również prezentacji Studenckiego Koła Nauk Kryminalistycznych. Podczas tych prezentacji odwiedzający mieli możliwość przekonać się dlaczego warto angażować się w działalność kół naukowych i organizacji studenckich, a przede wszystkim porozmawiania z naszymi studentami!

Ponadto gościom zaprezentowano m.in.: strzelnicę, sprzęt i wyposażenie wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Natomiast w Policyjnym Centrum Analityczno-Badawczym otwarte były pracownie: biologii kryminalistycznej oraz teleinformatyczna.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z  ofertą kształcenia oraz zachęcamy do studiowania w  naszej Uczelni.

 

 

Tekst i foto: Wojciech Nowak