wyszukiwarka

Herb Polski

Zapewne każdy z nas słyszał o pluszowym misiu zwanym Teddy Bear. To dzięki niemu od 2002 roku obchodzone jest Święto pluszowego misia. To właśnie z tej okazji policjanci kształcący się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wspólnie z wolontariuszami Fundacji „Mam marzenie” przekazali małym pacjentom oddziałów szpitalnych zabawki, które mają dodawać im otuchy w trudnych chwilach.

26 i 27 listopada 2018 r. policjanci kształcący się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odwiedzili Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla dzieci w Ameryce, Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Szczytnie, Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjne im. Jana Pawła II w Szczytnie, a także Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie.

Celem wizyty było przekazanie pluszowych maskotek dla małych pacjentów ww. placówek w ramach obchodzonego w dniu 25 listopada Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, a także kredek, flamastrów, bloków rysunkowych i innych artykułów biurowych, które zasiliły szpitalne świetlice.

Wszystkim wolontariuszom w imieniu obdarowanych dzieci, serdecznie dziękujemy! Uśmiech na ich twarzach świadczył tylko o jednym – o radości jaką im tym małym gestem sprawiliście. Dzięki wam pluszowe maskotki będą teraz wspierać małych pacjentów w walce o zdrowie.

O akcji z udziałem WSPol rozmawiano w programie Wstaje Nowy Dzień w TVP3 Olsztyn oraz materiał w informacjach TVP3 (od 15:15)

 

Tekst: Daniel Bruski