wyszukiwarka

Herb Polski 

Kierownictwo WSPol przy stole uczestniczy w wideokonferencji Dziś odbyła się wideokonferencja władz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z przedstawicielem Ambasady Francji w Warszawie, w czasie której omówiono dotychczasowe oraz nowe kierunki współpracy.

Kierownictwo WSPol siedzący za stołem W dniu 11 stycznia 2021 r.,  odbyła się wideokonferencja kierownictwa Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z dyrektorem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

granatowe tło Unii Europejskiej na nim napis ERASMUS+ Decyzją Komisji Europejskiej Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie otrzymała Kartę Erasmusa dla szkolnictwa wyższego (Erasmus Charter for Higher Education) na lata 2021-2027. Dzięki temu uczelnia nadal może w pełni uczestniczyć w realizacji działań zdecentralizowanych programu ERASMUS+ w ramach akcji kluczowej 1 „Mobilność Edukacyjna”.

Kierownictwo WSPol siedzący za stołem W dniu 29 grudnia 2020 r., na podstawie obowiązującej od 2011 roku umowy bilateralnej, odbyła się wideokonferencja władz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z władzami Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

funkcjonariusze stojący za prezentami Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie po raz kolejny pokazali jak solidarne jest nasze środowisko i jak ważny jest dla nas los rodzin nieżyjących policjantów.

sylwetka policjantki na niebieskim tle Kończy się 2020 rok, a wraz z nim uroczystości związane z obchodami 95. rocznicy powołania policji kobiecej, utworzonej 26 lutego 1925 roku. Tak moglibyśmy napisać, gdyby nie pandemia COVID-19, która zbombardowała wszystkie plany związane z uroczystościami rocznicowymi. Jednak coś się udało.

alkomat Wykładowca z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który wjechał w ogrodzenia. Jego reakcja być może zapobiegła kolejnej tragedii do jakiej mógł doprowadzić nieodpowiedzialny 63-letni kierowca osobowego volkswagena w którego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu.

drzewo nocą

drzewo w otoczeniu budynków Prezentujemy galerię zdjęć naszej Uczelni jesienną porą. WSPol w obiektywie - jesień.

sprzet medyczny obok funkcjonariusza oddajacego osocze Mundurowi z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy pokonali koronawirusa, kolejny raz stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, by oddać najcenniejszy w dobie pandemii dar – osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą.

Policjantka oddając krew z grafiką - RCKik Prawie 11 litrów krwi zebrano podczas jednodniowej akcji honorowego krwiodawstwa, zorganizowanej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. 24 policjantów i słuchaczy Uczelni, podzieliło się najcenniejszym darem jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.

Logo Polskiego RadiaW niedzielę 20 grudnia antena Programu 3 Polskiego Radia zamieni się w wielki, świąteczny dom aukcyjny. W trakcie specjalnej, organizowanej co roku, licytacji charytatywnej słuchacze będą mogli zdobyć wiele cennych i atrakcyjnych przedmiotów i usług. Całkowity dochód z licytacji wesprze Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

odznaka policyjna Dziękuję za ogromny trud, wysiłek i poświęcenie. Za Wasze zaangażowanie i oddanie służbie mimo częstej krytyki, zarówno politycznej, jak i medialnej, oraz za odporność na płynący w naszą stronę hejt. Dziękuję po prostu za to, że jak zawsze liczyć mogą na Was Polska i Polacy.

gen. insp. dr Jarosław Szymczyk

Niezmiernie miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji "Mistrz Mowy Polskiej 2020" Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk został Mistrzem Mowy Polskiej Vox Populi, ex aequo z Aleksandrą Buszta-Bąk. Jest to wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie dla wszystkich policjantów i pracowników polskiej Policji.

ratownik tyłem Kilka miesięcy temu w WSPol wprowadzono algorytmy postępowania w związku ze wznowieniem studiów i szkoleń realizowanych w Uczelni. Dzięki wypracowanym procedurom słuchacze mogą w sposób bezpieczny, minimalizujący ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS – CoV – 2 uczestniczyć w zajęciach, zdobywając tym samym niezbędną wiedzę w służbie.

fragment listu Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród stypendystów Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na rok akademicki 2020/2021 znalazł się student Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych.

osoby pozują do zdjęcia Czy wiesz, że 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka?

„Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw”

”Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby”

te fundamentalne dla każdego człowieka wartości są zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, ogłoszonej 10 grudnia 1948 r.

Corocznie, 10 grudnia, w rocznicę podpisania Deklaracji, na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ (rezolucja 423 (V) z 1950 r.

Konkurs na LOGO WBiNP Celem Konkursu jest uzyskanie oryginalnego projektu LOGO – identyfikacji wizualnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, promującego Wydział, które stanie się oficjalną identyfikacją graficzną i będzie przeznaczone do celów popularyzatorskich oraz działań promocyjnych.

Belweder z napisami: Podsumowanie niecodzienny dzień podchorążego Wyjątkowy Dzień Podchorążego już za nami. W dniach od 27 do 29 listopada 2020 roku na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się wirtualne rozgrywki pomiędzy plutonami studentów kierunku studiów I stopnia „Nauka o Policji”. Zdalna forma wydarzenia była podyktowana sytuacją epidemiczną oraz wynikającą z tego koniecznością zachowania reżimu sanitarnego.

zebrani na uroczystości w tle Belweder

29 listopada 2020 r. na dziedzińcu Belwederu miały miejsce obchody Dnia Podchorążego. W 190. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego do zaproszonych gości , wśród których byli m.in. Minister Obrony Narodowej, Komendanci szkół, podchorążowie, przemówił Prezydent RP Andrzej Duda.

W tle Belweder a na nim napis Niecodzienny Dzień Podchorążego Co roku studenci i słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie organizują uroczysty Dzień Podchorążego. Jest to uroczystość obchodzona na pamiątkę patriotycznej postawy podchorążych Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie, którzy 29 listopada 1830 roku poderwali Polaków do walki o wolną i niepodległą Polskę. 29 listopada jest szczególnym świętem dla wszystkich uczelni wojskowych i policyjnych w Polsce.

policjant oddajacy osocze Mundurowi z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy pokonali koronawirusa, stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, by oddać najcenniejszy w dobie pandemii dar – osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą.

auto uderzyło w znak Czujność i spostrzegawczość wykładowców z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie być może zapobiegła kolejnej tragedii na drodze. Policyjne małżeństwo wracając do domu zauważyło bmw, które uderzyło w znak drogowy w rejonie przejścia dla pieszych. Styl jazdy bmw wskazywał, że za kierownicą może znajdować się pijany. Rzecznik prasowy WSPol kom. Justyna Aćman-Krysiak wraz z mężem podinsp. Jackiem Krysiakiem zareagowali natychmiast udaremniając mu dalszą jazdę. Wynik policyjnego alkomatu szybko pokazał, że decyzja funkcjonariuszy była słuszna.

funkcjonariusz stojący tyłem Koronawirus nie omija nikogo, również środowiska policyjnego. Pomimo wielu obostrzeń również w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zdarzyły się przypadki osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2.

OD lewej stoją Burmistrz miasta Szczytno, Prorektor WSPol oraz Rekrot KUL 17 listopada 2020 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie miała miejsce wizyta ks. prof. dra hab. Mirosława Kalinowskiego – Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Pana Krzysztofa Mańkowskiego – Burmistrza Miasta Szczytno.