Herb Polski  Policja

Uczestnicy uroczystej zbiórki 1 lipca 2019 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji objęcia stanowiska Zastępcy Komendanta-Prorektora WSPol. Reprezentujący tego dnia Panią Elżbietę Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Andrzej Sprycha Inspektor Nadzoru Wewnętrznego MSWiA, odczytał akt wyznaczenia z dniem 1 lipca 2019 r. mł. insp. dr Anny Świerczewskiej-Gąsiorowskiej na stanowisko Zastępcy Komendanta-Prorektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

otwarcie szkolenia 15 lipca 2019 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęło się szkolenie dowódców akcji i operacji policyjnych.  Funkcjonariusze biorący udział w szkoleniu podnoszą swoje kwalifikacje oraz umiejętności podczas dowodzenia w sytuacjach kryzysowych.

baner rekrutacyjny Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie od 1 października 2019 r. uruchamia 4 letnie studia oficerskie na kierunku nauka o Policji. Oferta jest skierowana do uczniów klas maturalnych, w tym w szczególności uczniów klas mundurowych o profilu policyjnym, którzy w bieżącym roku przystąpią do egzaminu dojrzałości. O przyjęcie na studia nauka o Policji może ubiegać się osoba, która znajduje się na liście kandydatów do służby w Policji i złożyła akces podjęcia studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

uczestnicy akcji 2019 rok to rok szczególny dla Polskiej Policji, ponieważ obchodzić będziemy 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Miesiące przygotowań, rozważań przyczyniły się do realizacji szeregu wydarzeń o charakterze kulturalnym, sportowym czy religijnym. Jakie wydarzenia miały miejsce w WSPol? Zobaczcie sami.

Ma 22 lata, a na koncie wiele rekordów polskich i zagranicznych w pchnięciu kulą. W Polsce niekwestionowany talent, zawodnik najwyższej klasy. O kim mowa? Oczywiście o Konradzie Bukowieckim – studencie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

10 lipca 2019 r. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie odwiedzili delegacje z Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, którą reprezentowali: ppłk dr Marcin Strzelec – Rektor-Komendant,  kpt. Piotr Sękowski – Kanclerz, mł. chor. Marzena Mańkowska – mł. inspektor Działu Administracyjnego oraz kpt. Agnieszka Koczot, a także przedstawiciele Akademii Sztuki Wojennej reprezentowani przez: płk. nawig. dr. hab. Bogdana Grendę – Dziekana Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego oraz ppłk. dr. inż. Pawła Majdana – Zastępcę Dyrektora  Instytutu Studiów Strategicznych.

W dniu 9 lipca  2019 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, podczas odprawy kadry kierowniczej, miało miejsce uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych wyróżnionym funkcjonariuszom i pracownikom Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz podziękowanie za wieloletnią służbę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

W dniach 1-5 lipca 2019 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie przebywali studenci z Wyższej Szkoły Policji Saksońskiej w Rothenburgu (Niemcy). Celem wizyty było m.in. zapoznanie się z bazą dydaktyczno-naukową naszej Uczelni, udziałem w wykładach, wizytą w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie.

przemawia mł. insp. dr hab. Agata Tyburska W dniach 26-28 czerwca 2019 r. 119 funkcjonariuszy Policji zdało egzamin, dzięki któremu dołączą do grona oficerów polskiej Policji.

1 lipca 2019 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, rozpoczęła się kolejna edycja szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych.