Opłatek w Kole SEiRP

Grudzień tradycyjnie jest miesiącem świątecznych i noworocznych spotkań, na których wszyscy dzielą się tradycyjnym opłatkiem i składają sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie nie mogła też od tradycji odejść.

W dniu 15 grudnia 2009 roku odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym oprócz kierownictwa uczelni, kadry nauczającej i studentów, wziął udział Arcybiskup Senior, ks. abp dr Edmund Piszcz, a także przedstawiciele samorządu szczycieńskiego, na czele z panią Burmistrz, Danutą Górską, oraz goście z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Na spotkaniu obecni byli także zaproszeni emeryci i renciści z Koła SEiRP z Prezesem Zarządu Koła.
Trzy dni później w tej samej scenografii i atmosferze odbyło się spotkanie opłatkowe Koła, w którym oprócz członków SEiRP i ich rodzin, wziął udział - reprezentujący Komendanta –Rektora - Kierownik Rektoratu mł. insp. Bogdan Kielin oraz kapelan WSPol. ks. prof. dr hab. Edward Wiszowaty.
W trakcie spotkania kolegom: Andrzejowi Stryjewskiemu, Stanisławowi Stefanowiczowi i Stanisławowi Przystupa wręczone zostały odznaki i dyplomy za zasługi dla SEiRP. W imieniu śp. Stanisława Przystupy, odznakę odebrała jego żona. Ponadto 12 jubilatom wręczono okolicznościowe adresy urodzinowe.
Po tradycyjnym łamaniu się opłatkiem, składaniu życzeń i wspólnym śpiewaniu kolęd przy kawie, herbacie i świątecznym cieście zebrani członkowie SEiRP wymieniali między sobą  nurtujące ich poglądy.