Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło przy WSPol.
SPOTKANIE OPŁATKOWE

 

W dniu 17 grudnia 2018 r. Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów przy WSPol. w Szczytnie zorganizował spotkanie wigilijne. W spotkaniu udział wzięli członkowie Koła oraz ich rodziny. Uroczystość otworzył kapelan szkoły ksiądz prof. dr hab. Edward Wiszowaty, składając życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie jak tradycja każe nastąpiło łamanie się opłatkiem. Spotkanie umilał, śpiewaniem pastorałek, chór kobiecy "Mazury" ze Szczytna.

Chwilą milczenia, nie zapomniano również o tych, którzy odeszli "na wieczny spoczynek". Spotkanie przebiegało w świątecznej atmosferze, składając wzajemnie życzenia i łamiąc się opłatkiem. W trakcie prowadzonych rozmów częstowano się wyrobami świątecznymi i wspominano takie poprzednie spotkania wigilijne, które odbywają się każdego roku. Życzono sobie najczęściej żeby przyszłe spotkanie odbyło się w podobnym "składzie" i miłej atmosferze.

Więcej…
 
WYCIECZKA PO ZIEMI PAŁUCKIEJ

W dniach 1-2 września 2018 r. Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów przy WSPol. w Szczytnie zorganizował wycieczkę po pięknym regionie naszego kraju - „ Ziemi Pałuckiej". Wycieczkę - zwiedzanie rozpoczęliśmy od Biskupina - osady związanej ze starą kulturą łużycką z XIV - V wieku p.n.e.

​Stanowisko archeologiczne w Biskupinie położone jest na terenie należącym do wsi Biskupin w województwie kujawsko - pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Gąsawa ( na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Odkrycie osady było jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej i europejskiej archeologii. Badania wykopaliskowe prowadzono od 1934 r do wybuchu II wojny światowej. Osada w Biskupinie wiąże się z kręgiem kultury łużyckiej od środkowej epoki brązu XIV w. p.n.e. po wczesną epokę żelaza ok. V w. p.n.e. Ludność Biskupina zajmowała się rolnictwem, rybołóstwem, zbieractwem i rzemiosłem (garncarstwo, tkactwo).

Więcej…
 
UWAGA !

Z uwagi na okres wakacyjny, w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia 2018 r. nie będą się odbywały cotygodniowe środowe spotkania a siedziba Koła będzie zamknięta. W sytuacjach nie cierpiących zwłoki prosimy telefonicznie zgłaszać się do członków Zarządu. Zapraszamy we wrześniu.

Zarząd Koła

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 24

Stworzone dzięki Joomla!