Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło przy WSPol.
Zebranie sprawozdawczo – wyborcze w Kole.

W dniu 22 marca w Kole Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy WSPol. odbyło się Walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze, na którym dokonano podsumowania 4 letniej działalności Koła oraz wybrano nowe władze.

Więcej…
 
Bal Karnawałowy w Kole 2014

W tym roku Koło SE i RP przy WSPol. obchodzi 10 rocznicę jego powstania. Zarząd przygotował swoim członkom wiele przedsięwzięć a pierwszym był Bal Emeryta jaki odbył się 22 lutego. Bal otwarto pokazem multimedialnym, w którym przedstawiono migawki z wszystkich imprez organizowanych przez Zarząd w ciągu całego dziesięciolecia i tradycyjną lampką szampana. W Balu uczestniczyło 110 osób. a do tańca przygrywał na „żywo” zespół muzyczny proponując muzykę stosownie do wieku. Uczestnicy jednogłośnie określili były już Bal jednym z najlepszych. A więc do zobaczenia na jubileuszowym balu za rok.

 

 
Wizyta Prezesa ZG w Kole SE iRP w WSPol.

22 stycznia Prezes Zarządu Głównego SE i RP kol. H. Borowiński odwiedził Szczytno, gdzie spotkał się z Zarządem Koła w WSPol . Na spotkaniu obecny był Zarząd Koła oraz rzecznik prasowy ZG i jednocześnie członek tego Koła kol. J. Borowiński. Prezes Borowiński poinformował zebranych o osiągnięciach i zamierzeniach władz Stowarzyszenia, którego największym sukcesem w 2013 roku było utrzymanie odpisu na fundusz socjalny w dotychczasowej wysokości oraz o sprawach, którymi zajmował się na swoich posiedzeniach Zarząd Główny. Obecnie priorytetem jest przygotowanie i przeprowadzenie zjazdu SE i RP. W trakcie spotkania zgłoszono wiele uwag do obowiązującego statutu z jednoczesnym postulowaniem o konieczności jego zmiany na zjeździe delegatów. Członkowie zarządu pochwalili się także swoimi sukcesami. Koło liczy aktualnie 211 członków i skupia około 60% emerytów policyjnych szczycieńskiej Uczelni. Taki wynik jest najprawdopodobniej rekordem w SEiRP. W tym roku organizacja Stowarzyszenia działająca w szkole obchodzi 10 rocznicę powstania, a Uczelnia – 60 lecie jej w Szczytnie. Z tej okazji zarząd przygotował bogatą ofertę imprez uświetniających jubileusz oraz wspólnie z Kierownictwem Uczelni będzie współorganizatorem uroczystości organizowanych przez Uczelnię .

Prezes Zarządu Koła Ryszard Gidziński

 
BENEDYKT OLEJNICZAK

3 stycznia w wieku 87 lat zmarł płk w st. spocz. Benedykt Olejniczak-„Szabelka”. Życie zawodowe związał z Wyższą Szkołą Oficerską w Szczytnie. Wieloletni szef szkolenia wojskowego i fizycznego podchorążych. Znakomity organizator. Do legendy przeszło perfekcyjne prowadzenie przez pułkownika promocji na pierwszy stopień oficerski. Ceremoniał przez Niego opracowany stał się wzorem dla następców. Kierował Gwardyjskim Klubem Sportowym „Podchorążak” Szczytno, przemianowanym na SKS „Gwardia” Szczytno. Otrzymał wiele odznaczeń państwowych i resortowych. Po przejściu na emeryturę był jednym z założycieli koła Stowarzyszenia w szczycieńskiej uczelni. W uroczystości pogrzebowej, którą uświetnił poczet honorowy i kompania honorowa, wzięli udział koledzy, rodzina, emerytowani pracownicy WSPol, członkowie koła SEiRP.

Cześć Jego pamięci!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 22

Stworzone dzięki Joomla!