Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło przy WSPol.
12 maja 2016 r. Walne Zebranie Delegatów Zarządu PKZP

Zarząd Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej zwołuje na dzień 12 maja 2016 r. Walne Zebranie Delegatów w celu uchwalenia bilansu finansowego za rok 2015 oraz rozpatrzenia wniosku Zarządu PKZP o dokonanie zmian w Statucie PKZP (projekt uchwały w załączeniu).

Zebranie odbędzie się w sali 131 w budynku 11A o godz.12.30.

 

Więcej…
 
Walne zebranie koła WSPol

Walne zebranie koła poświęcone podsumowaniu działalności w 2015 roku i zamierzeniom na rok bieżący odbyło się 19 marca w Sali Senackiej Wyższej Szkoły Policji. Obrady, od kilkunastu lat, sprawnie prowadził wiceprezes Zbigniew Nowakowski.

Obszerne sprawozdanie, które otrzymali w Biuletynie Informacyjnym nr 12 wszyscy członkowie, wygłosił prezes Ryszard Gidziński. Nasza uczelniana organizacja nadal odnosi sukcesy. Do koła wstąpiło 14 emerytów i aktualnie liczymy 224 członków. Pokaźnie wyglądają finanse – na koniec roku mamy 18 tys. zł nadwyżki. Dużym zainteresowaniem cieszą się imprezy organizowane przez naszych działaczy: bal karnawałowy, wyjazd do sanatorium, wycieczka do Białowieży, spotkania integracyjne – przywitanie wiosny i grzybobranie, wyjazd do teatru. W tym roku będą kontynuowane te przedsięwzięcia uzupełnione rejsem po Kanale Ostródzko-Elbląskim. Stan finansów przedstawił skarbnik Henryk Radomski. Planowane wpływy wyniosą 6438 zł a wydatki – 11630 zł. Utrzymany będzie dodatni bilans. Ze sprawozdaniem komisji rewizyjnej zapoznał zebranych jej przewodniczący Jerzy Mosakowski, który pozytywnie ocenił pracę zarządu i wnioskował o zatwierdzenie jego działalności.

Głos w dyskusji zabrali: Zofia Olejniczak, Janusz Borowiński, Wojciech Ostrycharz, Ewa Czerw, Jerzy Mosakowski, Ryszard Gidziński, Andrzej Pawłowski, Jerzy Świniarski. Poruszono sprawy organizacyjne, a szczególnie frekwencję na zebraniach i przyszłość koła.

Wiceprezes zarządu Wojciech Ostrycharz zaprezentował uchwałę walnego zebrania: dalszą integrację środowiska, uczestniczenie w działaniach społecznych, współdziałanie z kierownictwem uczelni i samorządem lokalnym, organizowanie wypoczynku i turystyki, zabezpieczanie potrzeb socjalno-bytowych emerytów policyjnych i założenie bazy mailowej naszych członków.

Janusz Borowiński

Zdjęcia Zdzisław Wnukowicz

GALERIA ZDJĘĆ 

 
NA BALU

Dzień 30 stycznia 2016 roku zapisał się w działalności Koła SE i RP jako dzień organizacji 12 Balu Karnawałowego członków Koła, wspólnie z współorganizatorem – Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Policjantów pierwszego Balu Środowiska Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Na Balu wspólnie z emerytami balowali czynni funkcjonariusze Policji z WSPol. i pracownicy cywilni szkoły. Bal odbywał się w restauracji „Krystyna” w Szczytnie, a uczestniczyły w nim 132 osoby.  Z przeprowadzanych na gorąco rozmów z uczestnikami , bal był bardzo dobrze zorganizowany, a potwierdzeniem były znakomite humory i tańczące pary bez wytchnienia. Muzyka grana przez „ Kapelę Jakubową” pod kierownictwem Tadeusza Machela,  trafiała w gusta zarówno emerytów jak i młodych uczestników tak dosadnie, że uczestnicy zakończonego  w godzinach porannych balu umawiali się już na następny rok. A więc do zobaczenia za rok.

Galeria zdjęć


 
SPOTKANIE WIGILIJNE W SEiRPol. PRZY WSPol SZCZYTNO

W dniu 18 grudnia 2015 r. członkowie i ich rodziny Koła SEiRPol. przy WSPol. uczestniczyli w wieczorze wigilijno - opłatkowym. Na miejscu spotkania zaproszonych gości i członków Stowarzyszenia oraz ich rodzin przywitał Prezes Zarządu Ryszard Gidziński, a wśród nich mł.insp. Pawła Ciszka - przedstawiciela kierownictwa WSPol. i kapelana pomocniczego WSPol. Andrzeja Preussa.

Następnie po przekazaniu ważnych organizacyjnych informacji, Prezes złożył serdeczne świąteczne i noworoczne życzenia. Z kolei zaproszeni goście zabrali głos, składając życzenia w swoim i reprezentowanych przez nich przedstawicieli, łamiąc się opłatkiem.

W 2015 r. były rocznice związane z powstaniem SE i RP. W związku z tym na wniosek Zarządu Koła Ryszard Gidziński wręczył siedemnastu członkom Koła nr 22 przy WSPol. Medale XXV lecia powstania Stowarzyszenia.

Zebrani na spotkaniu w przyjaznej i podniosłej atmosferze przy dźwiękach kolęd dzieląc się opłatkiem składali  sobie nawzajem indywidualne życzenia. Częstując się tradycyjnymi potrawami oraz herbatą i kawą rozbrzmiewał gwar prowadzonych rozmów uczestników spotkania. Do następnego spotkania.

galeria zdjęć

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 22

Stworzone dzięki Joomla!