Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło przy WSPol.
WYCIECZKA PO ZIEMI PAŁUCKIEJ

W dniach 1-2 września 2018 r. Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów przy WSPol. w Szczytnie zorganizował wycieczkę po pięknym regionie naszego kraju - „ Ziemi Pałuckiej". Wycieczkę - zwiedzanie rozpoczęliśmy od Biskupina - osady związanej ze starą kulturą łużycką z XIV - V wieku p.n.e.

​Stanowisko archeologiczne w Biskupinie położone jest na terenie należącym do wsi Biskupin w województwie kujawsko - pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Gąsawa ( na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Odkrycie osady było jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej i europejskiej archeologii. Badania wykopaliskowe prowadzono od 1934 r do wybuchu II wojny światowej. Osada w Biskupinie wiąże się z kręgiem kultury łużyckiej od środkowej epoki brązu XIV w. p.n.e. po wczesną epokę żelaza ok. V w. p.n.e. Ludność Biskupina zajmowała się rolnictwem, rybołóstwem, zbieractwem i rzemiosłem (garncarstwo, tkactwo).

Więcej…
 
UWAGA !

Z uwagi na okres wakacyjny, w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia 2018 r. nie będą się odbywały cotygodniowe środowe spotkania a siedziba Koła będzie zamknięta. W sytuacjach nie cierpiących zwłoki prosimy telefonicznie zgłaszać się do członków Zarządu. Zapraszamy we wrześniu.

Zarząd Koła

 
"BEZPIECZNA MAJÓWKA - BEZPIECZNE LATO"

Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w dniu 30 maja 2018r. zorganizował spotkanie kulturalno -integracyjne, które dobyło się na terenie miejscowego Miejskiego Ośrodka Sportu znajdującego się nad jeziorem Domowym Dużym przy ul. Spacerowej. Udział w spotkaniu wzięło 65 osób członków koła i ich rodzin, których przywitał prezes koła Ryszard Gidziński. Po powitaniu przekazano pilne informacje dla członków koła i rozpoczęto biesiadę. Zebrani przebywali w "lokalu pod namiotem" umieszczonym na terenie ośrodka.

Pogoda była wyśmienita. Po posileniu się "wyrobami" z grilla rozpoczęły się tańce do muzyki z "wieży" radiowej. Towarzystwo bawiło się dobrze, a tańcom nie było końca o czym świadczyły rozmowy i opinie uczestników biesiady. Jedną z atrakcji było pływanie statkiem MOS-u wokół jeziora, z której skorzystała znaczna ilość uczestników. Z wypowiadanych opinii wynikało, że należy częściej organizować takie spotkania, które integrują nasze środowisko. Do zobaczenia.

Galeria zdjęć

 

Tekst i zdjęcia

Zdzisław Wnukowicz

 

 
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO - WYBORCZE

Minęły 4 lata od zebrania sprawozdawczo - wyborczego w Kole Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W dniu 24 marca 2018 nadszedł czas na podsumowanie i ocenę dokonań Koła , a także wypracowanie planów i kierunków działań na kolejną 4 - letnią kadencję.

Zgodnie z zapisem statutowym na zwołanym zebraniu, które odbyło się w Sali Senackiej szkoły, wybrano Zarząd, Komisję Rewizyjną oraz delegatów na Wojewódzki Zjazd Delegatów. Do Zarządu Koła wybrano osiem osób: Ryszard Gidziński Przewodniczący Zarządu, Zbigniew Nowakowski i Wojciech Ostrycharz V-ce Przewodniczący, Henryk Radomski Skarbnik, Danuta Kubiak Sekretarz, Ewa Czerw, Stanisław Stefanowicz i Andrzej Sznarkowski członkowie Zarządu. Komisję Rewizyjną wybrano w osobach: Jerzy Mossakowski Przewodniczący, Elżbieta Jagaczewska i Andrzej Gizot członkowie. Na Wojewódzki Zjazd Delegatów wybrano 10 osób.

Zebranie przebiegało w dobrej, spokojnej atmosferze. W dyskusji poruszano tematy dotyczące dalszej działalności Koła i możliwości realizacji planowanych zadań na 2018 r.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 22

Stworzone dzięki Joomla!